Home

XVII Ogólnopolski Maraton Windsurfingowy Połajewo 2015 - fotorelacja

 
15 sierpnia 2015 r. już po raz 17-sty odbył się Ogólnopolski Maraton Windsurfingowy w Połajewie organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rerekacji w Piotrowie Kujawskim, Polski Związek Żeglarski i Dobrzyński Klub Żeglarski.  Impreza na skalę ogólnopolską cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem polskich olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata oraz amatorskich miłośników żagli. Zawodom towarzyszyły również Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie RCB. W maratonie wzięło udział 30 sportowców z całej Polski. O godz. 12.00 przy sprzyjających warunkach dla żeglarzy sędzia główny zawodów Pan Andrzej Steidinger rozpoczął XVII Ogólnopolski Maraton Windsurfingowy.

I miejsce w klasie RCB i RSX zajął Złoty Medalista Mistrzostw Świata 2010 r i Mistrz Europy 2011, 2014. Zawodnik Windsurfingowej Kadry Olimpijskiej Rio 2016 Piotr Myszka

II miejsce
 przypadło równie
ż w tych kategoriach brązowemu medaliście oraz multimedaliście Mistrzostw Świata Przemysławowi Miarczyńskiemu. 

III miejsce
 zajął Marcin Urbanowicz.

Medale, dyplomy oraz nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Pani Joanna Karmowska oraz Pan Akradiusz Szczurowski dyrektor M-GOKSiR.

O godznie 13.00 ropoczął się Turniej Siatkowy Piłki Pla
żowej rozgrywany w dwóch kategoriach.

Grupa mężczyźni:

I miejsce - Olejniczak Wiktor, Patyk Mariusz
II miejsce - Baranowski Hubert, Baranowski Szymon
III miejsce - Bartczak Kacper, Kałuża Piotr
IV miejsce - Kardasz Dominik, Kulasiok Jędrzej

Grupy mieszane:
I miejsce - Czyz Angelika, Kudelska Małgorzata
II miejsce - Suchara Jacek, Suchara Maja
III miejsce - Józefczak Weronika, Kraszewski Adrian

W trakcie imprezy dobywał się również Tuniej Strzelecki z karabinka pneumatycznego, którego wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa mężczyźni:
I miejsce - Adrian Zdobych
II miejsce - Uławski Rafał
III miejsce - Wichliński Krzysztof
IV miejsce - Miłek Szymon

Grupa kobiety:
I miejsce - Gawrońska Małgorzata
II miejsce - Baranowska Dominika
III miejsce - Szymańska Joanna

O godzinie 18.00 część artystyczną imprezy ropoczął koncert Orkiestry Dętej z Piotrkowa Kujawskiego, pod batutą kapelmistrza Bogusława Szałkiewicza. Na estradzie zaprezentowały się grupy taneczne z M-GOKSiR, pod kierownictwem Pani Karoliny Mańkowskiej. Około godziny 19.30 w swoim repertuarze wystąpił zespół disco-polo ,,Altronix". Planowo o godznie 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda muzyki Disco-polo zespół ,,EXTRA MOCNI". Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami, którą poprowadził Dj TOMAS.
Nie zabrakło gorącego żurku, napojów oraz pieczonego udźca, którego zasposorowała firma ,,Grant" z Piotrkowa Kujawskiego.

Dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznej imprezy:

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Krzysztof Nowacki
Tech-Milk Dzięciołowscy
Europoseł Janusz Zemke
INTEMO S.A.
Stacja Paliw ,,NoVA" Marcin Rakowski
Pomianowski Mariusz
Bank Społdzielczy w Piotrkowie Kujawskim
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Apteka ,,Pod Magnolią"
Express Print Anna Nowacka - Wrzesień
Andrzej Nowacki
Firma ,,Grant"  Grzegorz Pietrzak

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ


Ponizej tabela wyników Ogólnopolskiego Maratonu Windsurfingowego w Połajewie:

L.p Nazwisko Imię Nr Klasa Meta RCB m RCB k RCB mas RCB j RSX RCB
1 Myszka Piotr 82 RSX  1  1        1  
2 Miarczyński Przemysław  126  RSX  2  2        2  
3 Urbanowicz Marcin  11  RSX m  3  3        3  
4 Furmański Radosław  28  RSX  4  4      1  4  
5 Manelski Artur  79  RCB  5  5          1
6 Kutyła Irek   92  RCB  6  6    1      2
7 Chałupczak  Adam  236  RCB  7  7          3
8 Chałupczak  Wiesław   167  RCB  8  8    2      4
9 Pińskowski  Michał   91  RCB  9  9          5
10 Siódmiak  Lech   42  RCB  10  10    3      6
11 Nowak  Jakub   215  RCB  11  11          7
12 Srzednicki Michał   271  RCB  12  12          8
13 Dziarnowska Maja   7  RSX k  13    1        
14 Czuryło  Zuzanna   287  RSX k  14    2    2    
15 Nowacki  Andrzej   77 RCB   15  13          9
16 Kalinowski   Szymon  15 RCB   16  14      3    10
17 Lipińska  Karolina   303  RSX k  17    3        
18 Zembrzuska  Hanna   1  RSX k  18    4        
19 Bilska  Agnieszka   21  RSX k  19    5        
20 Frydrychowicz  Paweł   125  RCB  20  15          11
21 Tarnicki  Grzegorz   xx  RCB  21  16          12
22 Gawryszewski  Krzysztof   1x1  RCB  22  17          13
23 Marciniak  Grazyna   99  RCB  23    6        
24 Nagórski  Jerzy   18  RCB  DNF            
25 Pieczka  Robert   199  RCB  DNF            
26 Szuta  Andrzej   336  BIC TECH  DNF            
27 Uzdowski  Andrzej   23  RCB  DNF            
28 Szczęsny  Jakub    337  RCB  DNF            
29 Lepek   Jakub   I  BIC TECH  DNF            
30 Chabowski  Hubert   333  BIC TECH  DNF