Po 23 latach przerwy zespół "Zakaz" z Piotrkowa Kujawskiego wznowił działalność. Przygotowuje do wydania płytę z piosenkami powstałymi przed wielu laty. Na wydawnictwo to wyczekują fani grupy.Pierwszy koncert zespołu Zakaz z Piotrkowa Kujawskiego odbył się dnia 1 sierpnia 2010 roku na stadionie miejskim w Piotrkowie Kujawskim. Wystąpili w tym dniu obok grupy „Łzy" i Ani Wyszkoni.

Muzycy wystąpili w składzie:

Marek Marynowski (lider) -- gitara;
Arkadiusz Dziubich -- gitara;
Piotr Redmerski -- gitara basowa;
Jacek Deręgowski -- instrumenty klawiszowe;
Cezary Siwiński -- perkusja;
Adam Marynowski-- vocal, saksofon altowy.

To Come back zespołu, po 23 latach przerwy. Zespół przygotowuje do wydania płytę, na której znajdzie się siedem utworów .Na płycie znajdą się utwory skomponowane przez zespół takie jak: „Ja wiem, że Ty jesteś", „Zakręcone ulice", „Koncert", „Stres", „Bieda" ,„Przecież miałeś być" ,„Spotykam ludzi", „Nie zapomnisz", „Dziewczyna z naszej klasy".Rozmawiam Markiem Marynowskim i jego synem Adamem na temat tego zespołu.Pamiętam z autopsji jak chętnie przed laty słuchane były występy tego zespołu i jakim wśród słuchaczy cieszył się powodzeniem. Przybliżcie trochę historii z nim związanej. Z tego, co pamiętam, zespół powstał w 1983 roku i jego skład różnił się od tego jaki jest obecnie?Masz rację, grupa Pop-Rockowa Zakaz powstała w 1983 roku. Przed blisko trzydziestu laty piotrkowski zespół występował w składzie: Cezary Siwiński (perkusja), Roman Kopaczewski (bas), Arkadiusz Dziubach (git.), Cezary Cieszyński (trąbka), Jacek Kołaczyński (fortepian), Lidia kazimierska-Wesołowska (vocal), Arnold Wesołowski (vocal) i Wojciech Mrozek (saksofon), który dzisiaj jest wirtuozem klarnetu i wykładowcą muzycznym, oraz moja skromna osoba - Marek Marynowski, lider.Tworzyliśmy wspaniała paczkę przyjaciół, których łączyła wspólna pasja - muzyka. Pozostały z tego okresu wspaniałe wspomnienia.W swoim dorobku zespół ma: udział na Ogólnopolskim Festiwalu w Zielonej Górze, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej (gdzie był zaproszony na warsztaty dla debiutantów festiwalu opolskiego) oraz zwycięstwo na Ogólnopolskiej Gitariadzie, gdzie zdobył nagrody indywidualne dla muzyków za kompozycje utworów oraz teksty.Do osiągnięć zespołu zaliczyć możemy także: występ w TVP 2 w programie „7 anten" oraz występ w telewizji zagranicznej. W zespole występowali między innymi: Wojciech Mrozek (saksofon altowy), dzisiaj wirtuoz klarnetu klasy światowej oraz dr nauk muzycznych -- wykładowca akademii muzycznych w Polsce i za granicą.

Panie Adamie, w reaktywowanym zespole Zakaz jest Pan przedstawicielem kolejnego pokolenia. Jaką muzykę preferuje Wasz zespół i co pozostało z początków jego istnienia, gdy występował w innym składzie?W obecnej chwili zespół preferuje muzykę z gatunku pop rock, jednocześnie przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty, do wydania której nie doszło w latach 80. z powodu zawieszenia działalności zespołu.Z tego, co mówisz, należy się spodziewać w najbliższym czasie wydania płyty z dziś już historycznymi utworami z tamtego okresu. Sądzę, że pojawią się na tej płycie także i nowe piosenki. Życzę sukcesów - oby Wasze marzenia się spełniły. Macie wielu fanów, co pokazał Wasz występ po latach na „Dniach Piotrkowa Kujawskiego".

 

Próbka utworów tego zespołu znajduje się pod linkami poniżej:

 

ZAKAZ - Dziewczyna z Naszej Klasy

ZAKAZ - Koncert