Dni Piotrkowa Kujawskiego rozpoczęły się w dniu 28 lipca 2012 r. w którym to już po raz drugi na stadionie miejskim w Piotrkowie Kujawskim odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego festiwalu „Rock Piotrcovia Festival” organizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim. Już od godziny 13 do konkursu przystąpiło 11 zespołów, m. in. Sun King Road z Chojnic, Malina Blues Band z Radziejowa, The Skys z Litwy, Zbrodnia Ikara z Kalisza, MainStream z Sopotu, Acetylen & Spray z Zakrzewa,. Pampeluna z Koszalina, Freak i Savior z Piotrkowa Kujawskiego, Kaboom z Koszalina, oraz Envia z Poznania. Jury pod przewodnictwem redaktora Ryszarda Lewandowskiego (Radio PIK) postanowiło przyznać nagrody:

I miejsce – zespół Envia z Poznania

II miejsce – zespół The Skys z Litwy

III miejsce – zespół Zbrodnia Ikara z Kalisza


Wyróżnienie otrzymał zespół Main Stream z Sopotu. Przyznano również wyróżnienia dla najlepszych wokalistów i instrumentalistów. Wszystkim sponsorom którzy wspierają Rock Piotrcovia Festival serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną trzecią już edycję festiwalu.

  

PEŁNA GALERIA Z FESTIWALU ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ: www.mgoksir.info/rockfestival/

Następnego dnia, czyli 29 lipca 2012r. w niedzielę, na stadionie miejskim już po raz osiemnasty odbyły się „Dni Piotrkowa Kujawskiego” organizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Kujawskim.
O 13.30 rozpoczęły się zawody jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Piotrkowa Kujawskiego, Dębołęki, Połajewa, Lubsina. Podczas zawodów zagrała Orkiestra Dęta z Piotrkowa Kujawskiego.
Na scenie o godzinie 16.00 rozpoczął się blok artystyczny w wykonaniu podopiecznych Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim. W barwnych kujawskich strojach przy akompaniamencie kapeli zaprezentował się zespół folklorystyczny „Piotrkowianie”, następnie na scenie wystąpiły dzieci z grupy tanecznej „Thunder Dance Juniors”.
Kolejny podopieczny MGOKSiR Zbyszek Jankalski zaprezentował swój repertuar muzyczny, natomiast podczas konkursu o tematyce antyalkoholowej scena zawładnęły dzieci. Pytania konkursowe nie sprawiły uczestnikom większych problemów i wszystkie dzieci otrzymały ciekawe nagrody od naszych sponsorów. Tuż po tym odbył się turniej strzelecki, którego wyniki przedstawiają się następująco:

1. Pawłowski Jerzy - 43 pkt
2. Przysiecki Roman - 41 pkt.
3. Lichmański Janusz 37 pkt.

1. Zientara Anna 32 pkt.
2. Skowron Paulina 30 pkt.
3. Rosińska Anna 26 pkt. 


Zaraz po tym zaśpiewała Monika Kruszyńska, a następnie wystąpiła formacja „GO”. Mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego oraz goście wzięli udział w loterii fantowej, w której zostały rozlosowane bardzo cenne i liczne nagrody. Panie z MGOKSIR częstowały wszystkich uczestników słodyczami ufundowanymi przez sponsora. Po godzinie 20.00 na estradzie pojawiła się gwiazda wieczoru ŁUKASZ ZAGROBELNY którą mieszkańcy przywitali liczną frekwencją. Po koncercie publiczność zgromadzona na stadionie miejskim w Piotrkowie Kujawskim uczestniczyła we wspólnej zabawie tanecznej do północy. Podczas imprezy nieustannie funkcjonowało mini wesołe miasteczko zarówno z atrakcyjnymi karuzelami basenem, jak i kucykami.

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z DNI PIOTRKOWA ZNAJDUJE SIĘ PO KLIKNIĘCIU TUTAJ LUB W NASZYM DZIALE GALERIE.