foto: Dominika Żak
 
 XXI Dni Piotrkowa Kujawskiego odbyły się 26 lipca na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Kujawskim.

Zostały oficjalnie otwarte przez Burmistrza Miasta i Gminy – Sławomira Henryka Boguckiego oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej – Joanną Karmowską. Tuż po otwarciu imprezy Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej wręczyli nagrody dla zwycięzców w zawodach wędkarskich o puchar Przewodniczącej, które odbyły się w Koszczałach w dniu 19 lipca.

W kategorii JUNIOR kolejność miejsc wyglądała następująco:

1. miejsce Adam Lichmański,

2. miejsce Katarzyna Przybysz,

3. miejsce Michał Sobczyński.

Natomiast w kategorii SENIOR:

1. miejsce Jan Nowacki,

2. miejsce Jan Skrzypiński,

3. miejsce Marek Wiśniewski.

 

Puchary za złowienie „NAJWIĘKSZEJ RYBY” zdobyli:

Adam Lichmański – KARAŚ SREBRNY – 0,32 kg

Jan Nowacki – KARAŚ SREBRNY – 0,54 kg.

 

Wcześniej odbyły się także rozgrywki Ligi Sołeckiej. Zgłosiło się pięć sołectw z naszej gminy. Były to Jerzyce – Rzeczyca, Łabędzin, Piotrków Kujawski, Przedłuż i Zborowiec.

Przy takiej liczbie drużyn nie mogło być innej formy rozgrywek jak tylko „każdy z każdym”. Mecze trwały pięćdziesiąt minut. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce Piotrków Kujawski

II miejsce Przedłuż

III miejsce Jerzyce – Rzeczyca

IV miejsce Łabędzin

V Zborowiec

Gwiazdami tegorocznych Dni Piotrkowa byli Krzysztof Krawczyk i zespół Akcent.

Program dnia rozpoczął się meczem piłki nożnej zakończony wynikiem 6:1. Rywalizacja toczyła się między reprezentacją Ligi Sołeckiej a Samorządowcami, którzy okazali się zwycięzcami w tym meczu. Następnie odbył się turniej strzelecki, w którym zwyciężyłJanusz Lichmański, drugie miejsce zdobył Wojciech Kubiak a trzecie Maciej Szmyt.Odbyły się również pokazy młodzieżowej drużyny pożarniczej w systemie CTF. Publiczności zaprezentował się również zespół folklorystyczny „Piotrkowianie” pod kierownictwem Przemysława Wawrzyniaka. Po ich występnie zagrał lokalny zespół„Trąceni” w składzie: Krzysztof Świeciak – wokal/gitara, Przemysław Wawrzyniak – gitara, Tomasz Struzik – bas, Marcel Maniewski – piano, Piotr Jasiński – bębny. Program uświetniły pokazy taneczne grup „Floor Masters” i „Thunder Dance Juniors”.

O godzinie 18.00 na scenie pojawiła się gwiazda muzyki disco polo – zespół Akcent. Publiczność świetnie bawiła się przy znanych hitach, m.in. „Przez twe oczy zielone”,„Królowa nocy”„Taką cię wyśniłem”. Doskonała atmosfera ogarnęła ludzi w każdym wieku, zarówno młodszych jak i starszych. Po swoim występie zespół Akcent został nagrodzony wielkimi brawami oraz podziękowaniami ze strony Burmistrza - Sławomira Henryka Boguckiego i Przewodniczącej Rady Miejskiej - Joanny Karmowskiej.

Mieszkańcom swoje muzyczne umiejętności zaprezentowała kapela „Szwagra Waldka”, w składzie: Przemysław Wawrzyniak – gitara, Cezary Siwiński – akordeon,Waldemar Woźniak – wokal, akordeon, Marcin Sylwestrzak – banjo, Paweł Redmerski – bębenek.

Dużą popularnością cieszyły się zawody w siłowaniu na rękę.

Główną atrakcją XXI Dni Piotrkowa Kujawskiego był występ gwiazdy wieczoru –Krzysztofa Krawczyka. Wraz z zespołem zaśpiewał swoje największe przeboje, m.in.„Ostatni raz zatańczysz ze mną”„Chciałem być”. Wszystkich widzów koncert wprowadził w bardzo dobry nastrój. Był to mile spędzony niedzielny wieczór z muzykąKrzysztofa Krawczyka.

Po występie gwiazdy wieczoru odbył się pokaz sztucznych ogni ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim. Przez resztę wieczoru wszyscy bawili się przy muzyce disco polo zespołu „Optima”.

Całą imprezę poprowadził Paweł „Konio” Konnak.

W trakcie Dni Piotrkowa odbyła się również akcja znakowania rowerów pod nazwą „Nie daj szansy złodziejowi”. Ponadto można było oddać krew w ramach Turnieju Gmin„Czerwony szlak Życia”. Krwiodawstwo cieszyło się dosyć dużą popularnością ponieważ, aż 53 osoby zdecydowały się oddać krew.

Kolejną atrakcją był Park Rozrywki. Impreza została zorganizowana przy niskim nakładzie finansowym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom:

Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim

Zajazd „Łokietek” w Płowcach

Pizzeria „Oaza” w Piotrkowie Kujawskim

Zakład instalacyjno-montażowy Zbigniew Mikołajczak

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Nowacki

Salon AGD, RTV „U Elektronika” Dorota i Wojciech Kubiak

 

Składamy również serdeczne podziękowania Dominice Żak za fotografowanie iAdamowi Racinowskiemu za filmowanie.

                                          Ewelina Kwaśna, Przemysław Łapacz


Galeria zdjęć: tutaj

Źródło: Strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski
Tekst/ foto: Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, Dominika 
Żak