W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji dnia 19 grudnia o godz. 17 odbyło się wręczenie nagród za konkurs na  ,,Najpiękniejszą bombkę świąteczną" . Następnie o godz. 18 rozpoczął się  koncert kolęd i pastorałek. Specjalnie na tą okazję zawitał do nas zespół JONTKI prosto z gór. Kapela nie tylko umilała czas pięknym wykonaniem pastorałek i kolęd, ale również opowieściami o tradycjach świąt góralskich.
Zaproszeni goście, władze samorządowe oraz mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystość gromkimi brawami nagrodzili wykonawców i podziękowali za przybycie. Korzystając z okazji Burmistrz Miasta i Gminy oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli życzenia świąteczne mieszkańcom Piotrkowa Kujawskiego.
Prócz przyjemności dla duszy w postaci muzyki góralskiej, były też przyjemności dla ciała, czyli stoły wigilijne z przepysznymi tradycyjnymi potrawami. Całość przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego, Kasprala, Dębołęki i Zborowca. Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor Domu Kultury zaprosił wszystkich gości do degustacji świątecznych potraw.


Galeria zdjęć: tutaj