W dniu 19 grudnia 2016r. w sali remizy OSP w Piotrkowie Kujawskim odbyło się świąteczne spotkanie przygotowane przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury. Zarówno zaproszeni goście jak i mieszkańcy miasta i gminy Piotrków Kujawski licznie przybyli na tę uroczystość.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Joannę Kołodziejską – dyrektora BiOK wszystkich zgromadzonych gości oraz uczestników konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, których liczne, przepiękne prace mogliśmy podziwiać. Następnym punktem programu było nagrodzenie finalistów konkursu oraz pozostałych uczestników nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pana Sławomira Boguckiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Joannę Karmowską, Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz Bibliotekę i Ośrodek Kultury. Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

W kategorii przedszkole:

 1. Szkoła Podstawowa w Byczu – Oddział przedszkolny

 2. Przedszkole w Piotrkowie Kujawskim – grupa motylki, Adrian Ochociński

 3. Przedszkole w Piotrkowie Kujawskim – grupa motylki, Bartosz Nowacki

III. Przedszkole w Piotrkowie Kujawskim – grupa Biedronki, Barbara Wrzesień

W kategorii szkoła podstawowa:

 1. Szkoła Podstawowa w Dębołęce- Radosław Chmielewski i Szymon Głuszkowski

  I. Szkoła Podstawowa w Byczu – Klasa VI , praca zbiorowa

 2. Szkoła Podstawowa w Dębołęce – Dominika Ciesielska i Maria Ciesielska

  II. Szkoła Podstawowa w Dębołęce – Daria Wojtkowska i Patrycja Zachwieja

 3. Szkoła Podstawowa w Dębołęce – Alicja Czajkowska i Szymon Czajkowski

  III. Szkoła Podstawowa Piotrków Kujawski – Szymon Szudzich

  III. Szkoła Podstawowa w Dębołęce – Kacper Lisiecki i Wiesław Lisiecki

W kategorii gimnazjum:

 1. Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – Przemek Deręgowski

 2. Gimnazjum w Piotrkowie Kujawskim – Paweł Górski

 

W kategorii dorośli:

 1. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi

 2. Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim

W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich swoim kolędowaniem członkowie zespołu Infected Blues oraz zaprzyjaźnieni artyści lokalnej sceny muzycznej. Mogliśmy wysłuchać kolęd w autorskich interpretacjach od jazzu po reggae. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy mogli degustować tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Piotrkowie Kujawskim. Na stole królowały potrawy z ryb, lecz nie zabrakło również wigilijnej kapusty z grochem, pierogów oraz pysznego wigilijnego barszczu. Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki wręczył nagrody osobom szczególnie aktywnie działającym na rzecz społeczności Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Pani Alinie Woźniak- przewodniczącej gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Pani Zofii Długołęckiej- długoletniej działaczce Klubów Seniora, a później wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Joanną Karmowską złożyli dla wszystkich mieszkańców świąteczne życzenia.

Biblioteka i Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania fundatorom nagród, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrkowie Kujawskim za przygotowanie pysznych potraw, wszystkim artystom, którzy tak wspaniale kolędowali, Pani Barbarze Sowińskiej i OSP w Piotrkowie Kujawskim za pomoc w organizacji a także wszystkim przybyłym gościom, którzy zaszczycili nasze spotkanie swoją obecnością. Do zobaczenia w przyszłym roku!

                                                                                                                                                                                                           BiOK