W sobotę 3 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym w Połajewie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Sławomira Boguckiego. Impreza rozpoczeła się powitaniem wszystkich dzieci oraz wręczeniem pucharów i dyplomów za zawody wędkarskie, które odbyły w godziach porannych w Parku Miejskim w Piotrkowie Kujawskim i zostały zorganizowane przez piotrkowskie Koło Wędkarskie.

Na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji, konkurencji, zabaw i pokazów. Największą z nich były rejsy ,,Rusałką" po jeziorze Gopło. Najmłodsi mogli korzystać z darmowych atrakcji takich jak wesołe miasteczko, malowanie twarzy, włosów oraz zjeść przepyszną kiełbaskę z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyło się rozbijanie piniat przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi.

Również dorośli mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w konkurencjach sportowych przeprowadzanych przez Klub Motocyklowy Born To Ride MC Poland Kruszwica. Na scenie w swoim programie zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego działające przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim, które swoim występem zachęciły pozostałych uczestników do wspólnej nauki zumby z Panem Adrianem Banasiakiem. Na zakończenie festynu dzieci mogły zaprosić swoich rodziców do wspólnego tańca przy letnich rytmach muzyki.

Imprezę wspierali między innymi:

- Burmistrz MiG Piotrków Kujawski, Sławomir Bogucki,

- Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Piotrkowie Kujawskim,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Połajewie,

- Szkoła Podstawowa w Dębołęce,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi,

- Pan Adrian Banasiak,

- Klub Motocyklowy Born To Ride MC Poland Kruszwica.