W sobotę 1 lipca br. w Ośrodku Wypoczynkowym w Połajewie odbyło się Powitanie Lata zapoczątkowane II Biegiem o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim. Biegacze wyruszyli z ulicy Poznańskiej o godzinie 14.00, natomiast meta znajdowała się na głównej plaży Ośrodka Wypoczynkowego w Połajewie. Na linii startu stanęło 76 osób, w tym 21 kobiet i 55 mężczyzn. Nasze miasto reprezentowało 10 uczestników, w tym 1 kobieta. Pierwsi biegacze 10 kilometrową trasę pokonali w niespełna 40 minut.


A oto lista finalistów II Biegu o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim w poszczególnych kategoriach:

 Kategoria Kobiet:

  1. Michalina Walczak-Pecyna z wynikiem 0:43:27

  2. Justyna Wałowska z wynikiem 0:46:22

  3. Agnieszka Kaniewska z wynikiem 0:48:35

Kategoria Mężczyzn:

  1. Bartosz Kryske z wynikiem 0:36:56

  2. Kamil Podolski z wynikiem 0:37:20

  3. Piotr Kuczek z wynikiem 0:38:24

 

Kategoria najlepszy biegacz spośród pracowników Banku:

  • Kinga Joachimiak z wynikiem 0:50:58

  • Marcin Zientara z wynikiem 0:44:36

 

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

Kategoria najlepsza Piotrkowianka i najlepszy Piotrkowianin:

  • Elżbieta Marciniak z wynikiem 1:02:34

  • Daniel Kuligowski z wynikiem 0:42:11

 

Ponadto spośród wszystkich uczestników biegu rozlosowano 6 nagród rzeczowych ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim.

Po zakończeniu zmagań sportowych od godziny 15.00 rozpoczął się festyn kulturalno-rozrywkowy. W tym samym czasie zaczęła również działać strefa zabaw dla dzieci prowadzona przez animatorki kultury z Kujawskiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu. Pierwszym punktem programu był występ zespołów tanecznych działających przy Bibliotece
i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły: najmłodszy Mini Dance, dla którego występ był debiutem scenicznym, Dance Kids, Junior Dance oraz Solistka Patrycja Zachwieja. Po występie tancerzy rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników biegu. Nagrody wręczył Prezes Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim Pan Rafał Marciniak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Joanna Karmowska. Następnie Pan Wiesław Michalak – Prezes Koła Wędkarskiego w Piotrkowie Kujawskim wręczył puchary i dyplomy za zawody wędkarskie, które odbyły się w godzinach porannych w Połajewku. Kolejnym punktem festynu były konkurencje sportowe dla dzieci i młodzieży, w których można było zdobyć nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim, Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim oraz Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Również na pobliskich boiskach można było podziwiać zmagania zawodników grających w plażową piłkę siatkową. Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, posłuchać o działalności tych jednostek oraz zadawać pytania dotyczące pracy Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie i Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych festyn został przerwany, za co najmocniej przepraszamy i jednocześnie zapraszamy 22 lipca br. od godziny 19.00 na zabawę pod chmurką z zespołem Altronix na plażę w Ośrodku Wypoczynkowym w Połajewie. Natomiast już od 12.00 tego samego dnia sympatyków plażowej piłki siatkowej zapraszamy na rozgrywki.
Zapraszamy do galerii zdjęć