W dniach 29 i 30 lipca br. po raz XXIII obchodziliśmy ŚWIĘTO NASZEGO MIASTA. W tych dniach przygotowano szereg atrakcji dla piotrkowskiej społeczności, a także gości nas odwiedzających. Dni Piotrkowa Kujawskiego zapoczątkował w sobotę, w godzinach przedpołudniowych Turniej Piłki Nożnej dla dzieci, rozegrany na piotrkowskim Orliku pod czujnym okiem Pana Kamila Kawczyńskiego. W rozgrywkach nie był ważny wynik, ale dobra zabawa i rywalizacja fair play, dlatego na zakończenie Turnieju każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

Oficjalne otwarcie imprezy miało miejsce w godzinach popołudniowych na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Kujawskim, a dokonali tego Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski – Sławomir Henryk Bogucki, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Joanna Karmowska oraz Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury - Joanna Lewandowska-Kołodziejska. Pierwszego dnia obchodom DNI MIASTA towarzyszyła „Wielka Gala Disco Polo”. Już od godziny 17.00 licznie zgromadzoną publiczność bawił jeden z najlepszych zespołów disco polo w Polsce - After Party. Następnie swoje muzyczne umiejętności zaprezentował zespół Vizard, który coverami znanych artystów disco polo zachęcał publiczność do tańca. Kolejną artystką, która zagościła na piotrkowskiej scenie była Sara Music&Dance Show. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Cliver, który zaśpiewał swoje największe przeboje takie jak „Pokaż jak się kręcisz” czy „Moje ciało oszalało” oraz wiele innych. Wspólnie z artystami wystąpili tancerze z formacji tanecznej Revolta, którzy swoją energią zachęcali publiczność do wspólnej zabawy. Pozostałą część tego roztańczonego wieczoru można było spędzić na zabawie tanecznej z DJ'em.

  W niedzielę, 30 lipca program artystyczny rozpoczęli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi – Tomek Okoński i Robert Wrzesiński wprowadzając publiczność w muzyczny nastrój. Po tym występie na scenie zaprezentowały się zespoły i sekcje działające przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Najpierw wystąpiły zespoły folklorystyczne: nasz lokalny „Piotrkowianie” oraz zespół z Dobrego „Kujawioki od Dobrego”. Kolejnym punktem była prezentacja zespołów tanecznych : Mini Dance, Floor Masters, Junior Kids, Dance Kids, duetu Julia Bolewska i Natalia Włodarska oraz solistek Partycji Zachwieja i Ani Krygier. Po występie młodych tancerzy odbył się konkurs dla dzieci o tematyce antyalkoholowej pod hasłem „Życie w trzeźwości daje możliwości”. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie z tym tematem poradzili, za co zostali nagrodzeni. Następnie zaprezentowała się piotrkowska Orkiestra Dęta w takich utworach jak: „Przez Twe oczy zielone”, „Ona tańczy dla mnie”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Jambalaya”. Po koncercie orkiestry zostały wręczone nagrody w konkursie kulinarnym, w którym daniem głównym była gęsina. Inicjatorem i sponsorem konkursu była Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Do rywalizacji stanęły cztery koła gospodyń z naszej gminy. Oto poszczególne miejsca:


1. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudzka Dużego,

2. Klub „Zacisze” ze ze Zborowca,
3. Koło Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego,

Wyróżnienie: Koło Gospodyń Wiejskich ze Zborowca.

 Tuż po rozstrzygnięciu konkursu kulinarnego odbyło się wręczenie pucharów i dyplomów dla zwycięzców zawodów wędkarskich, które odbyły się w dniach: 20 maja br. o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski pana Sławomira Boguckiego, 17 czerwca br. o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej Piotrków Kujawski pani Joanny Karmowskiej i 22 lipca br. o Puchar Radnego Powiatu Radziejowskiego – pana Grzegorza Piaseckiego. Na zawodach w dniu 22.07.2017r. zawodnicy łącznie złowili ponad 60 kg ryb, największym okazem był leszcz o wadze 2,2 kg złowiony przez Pana Jerzego Kaźmierczaka. Najmłodszą uczestniczką zawodów była Maja Muszyńska (6 lat). Wszystkie zawody odbywały się w miejscowości Połajewek gm. Piotrków Kujawski, na jeziorze Gopło.
Wyniki zawodów kształtują się następująco:

PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIOTRKÓW KUJAWSKI
PANA SŁAWOMIRA BOGUCKIEGO


Seniorzy: 1) Mirosław Nadolski 2,27 kg

    1. Marek Wiśniewski 1,52 kg

    2. Henryk Mazgaj 1,52 kg

Juniorzy. 1) Dawid Mikołajczak 1,44 kg

    2)Jakub Muszyński 0,77 kg

    3) Oliwier Staszak 0,37 kg

PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY MIEJSKIEJ PIOTRKÓW KUJAWSKI
PANI JOANNY KARMOWSKIEJ

Seniorzy 1) Mirosław Nadolski 5,32 kg

    1. Jerzy Kaźmierczak 4,65 kg

    2. Wiesław Michalak 3,91 kg

Juniorzy 1) Dawid Mikołajczak 1,27 kg

    2)Jakub Muszyński 0,40 kg

    3)Bartosz Bałuk 0,30 kg

PUCHAR RADNEGO POWIATU RADZIEJOWSKIEGO
PANA GRZEGORZA PIASECKIEGO

Seniorzy 1) Mirosław Nadolski 10,75 kg

    1. Wiesław Michalak 6,85 kg

    2. Marek Warzycki 6,80 kg

Juniorzy 1) Dawid Mikołajczak 2,35 kg

      2) Bartosz Bałuk 2,29 kg

      3) Jakub Muszyński 1,25 kg

O godzinie 19.00 na scenie pojawił się z rockowo – bluesowym brzmieniem zespół Infected Blues, z którym gościnnie wystąpił finalista szóstej edycji programu The Voice of Poland - William Prestigiacomo. A gdy wybiła godzina 20.30 sceną zawładnęła jedna z najlepszych grup rockowych w Polsce - LADY PANK. Słowa Ich piosenek zna kilka pokoleń Polaków, więc publiczność rozśpiewała się razem z zespołem. Rozbudzeni muzycznym występem GWIAZDY WIECZORU, kontynuowaliśmy zabawę do późnych godzin wieczornych z zespołem Pałza.

Obok występów na scenie mieliśmy równolegle trwające wydarzenia towarzyszące – można było obejrzeć ROWEROWE SHOW, czyli wysokiej klasy pokaz akrobacji rowerowej w humorystycznej oprawie, do godzin wieczornych nieodpłatnie działała Rowerowa Akademia, czyli nauka poprzez zabawę przepisów ruchu drogowego, odbyła się również akcja znakowania rowerów. Wielu wrażeń, nie tylko dzieciom, ale i dorosłym dostarczało „Wesołe Miasteczko” m.in. Autodrom, karuzela Extreme, samoloty hydrauliczne, karuzela podłogowa, duże, dmuchane zjezdżalnie i zamki, Pałac Śmiechu, Euro-bungee, Kino 7D (dzieci mogły skorzystać w wyznaczonych godzinach z darmowych, wyznaczonych atrakcji w „Wesołym Miasteczku”). Najsilniejsi mężczyźni mogli ocenić swoje siły w biegu z beczką piwa w tzw. „spacerze farmera”. Niezwyciężonym Strongmanem okazał się Pan Tomasz Matuszak, na drugim miejscu uplasował się Pan Arkadiusz Wojtczak, natomiast miejsce trzecie zajął Pan Jerzy Sadowski. Staraliśmy się, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Dni Piotrkowa Kujawskiego wsparli: Burmistrz Miasta i Gminy – Pan Sławomir Bogucki, Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, LGD „RAZEM DLA POWIATU RADZIEJOWSKIEGO”, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Firma Feil Invest GmbH oraz Pizzeria „Oaza” z Piotrkowa Kujawskiego.

Dziękujemy lokalnym wystawcom za zaprezentowanie swojej działalności czy twórczości – Pani Aleksandrze Sas – Wisłockiej - lokalnej malarce i poetce za wystawę swoich prac malarskich oraz prezentację swojej bogatej tworczości poetyckiej, Panu Stanisławowi Pomianowskiemu – prowadzącemu działalność ubezpieczeniową, Dyrekcji, Pracownikom i Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za zaprezentowanie swojego rękodzieła, a także konsultantkom firm kosmetycznych Avon i Oriflame działających na terenie naszego miasta i gminy za udzielanie cennych wskazówek jak dbać o swoją urodę. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej imprezy, za trud, poświęcenie i ogrom pracy. DZIĘKUJEMY.


Zapraszamy do galerii