Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu i radosnemu nastrojowi. Pewnie dlatego przedświąteczne spotkanie, zorganizowane w dniu 15 grudnia br. przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim zgromadziło liczną publikę.

Najpierw zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursów - na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową (prace konkursowe można podziwiać na wystawie pokonkursowej w Kościele Parafialnym w Piotrkowie Kujawskim) i Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Wyniki konkursów są dostępne na stronie www.mgoksir.info. Uhonorowane zostały także Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego, Rudzka Dużego i Zborowca. Przedstawicielkom Kół zostały wręczone podziękowania za aktywną działalność
i owocną współpracę z BiOKiem. Następnie nasza lokalna poetka, Pani
Aleksandra Sas Wisłocka wprowadziła uczestników w bożonarodzeniowy klimat swoimi świątecznymi wierszami, napisanymi na tę okazję. Ten uroczysty nastrój podtrzymała Kapela Góralska „PoPieronie” zachwycając swoim repertuarem. Wysłuchaliśmy nie tylko kolęd, ale i innych utworów o tematyce świątecznej. Po występach artystycznych wszyscy zostali zaproszeni na degustację tradycyjnych potraw wigilijnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego, Rudzka Dużego i Zborowca. Organizację naszej imprezy wsparła Firma MDW S.A. z Poznania, natomiast fundatorami nagród w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych byli: Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Pani Joanna Karmowska, Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Sklep z artykułami dziecięcymi i papierniczymi AnMa z Piotrkowa Kujawskiego oraz Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Puchary w konkursie plastycznym ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki. Dziękujemy naszym sponsorom, dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego, Rudzka Dużego i Zborowca za przygotowanie pysznych potraw, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy.

Okres Świąt to magiczny czas, staramy się być dla siebie milsi, lepsi. Życzymy wszystkim, żeby ta magia trwała w naszych sercach nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały następny rok.