Dnia 20 marca br. w Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim odbyło się przedświąteczne spotkanie z tradycją wielkanocną. W czasie tego wydarzenia swój wiosenno-świąteczny program artystyczny zaprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębołęce oraz Zespół Folklorystyczny „Piotrkowianie”. Nie zabrakło także wspaniałych, świątecznych potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrkowa Kujawskiego, Rudzka Dużego, Zborowca i Świątnik.
W czasie tego spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pan Sławomir Bogucki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Joanna Karmowaska oraz Dyrektor BiOK Pani Joanna Kołodziejska wręczyli nagrody laureatom konkursu „Na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania. Składamy także życzenia zdrowych, pogodnych Świąt, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym, smacznego jajka, mokrego dyngusa i pogody ducha, żeby towarzyszyła Państwu każdego dnia.