Dzień Dziecka to najlepsza okazja, by przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. W dniu 26 maja br. świętowaliśmy podwójnie: Dzień Matki (to ona daje życie dziecku) i Dzień Dziecka. Połączyliśmy to także z ekologicznym przesłaniem, ponieważ dzieci, które są naszą przyszłością, już od najmłodszych lat powinny mieć podstawową wiedzę o ekologii i ochronie środowiska, które są równie ważne dla naszej przyszłości.

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim przygotowały w tym dniu bogatą ofertę – fajną zabawę, konkurencje sportowe, pokazy. Najmłodsi mogli korzystać z darmowych atrakcji takich jak: dmuchańce, malowanie twarzy i włosów, tatuaże, kiełbaski z grilla, wata cukrowa, słodycze rozdawane przez clowna. Na scenie zaprezentowały się EKOLOGICZNE PRZEDSZKOLAKI z Przedszkola „Kujawiaczek” z Piotrkowa Kujawskiego, sekcja KARATE z Piotrkowa Kujawskiego, zespoły taneczne działające przy Bibliotece i Ośrodku Kultury w Piotrkowie Kujawskim oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi – Agnieszka Janaszak, Tomek Okoński i Robert Wrzesiński, którzy wystąpili z koncertem dedykowanym wszystkim mamom. Dla mam i dzieci Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi przygotowała ucztę – dania z Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza i Kujaw oraz loterię fantową. Dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoją formę fizyczną Pan Kamil Kawczyński przeprowadził konkurencje sportowe. A dla podkreślenia naszego ekologicznego tematu przeprowadziliśmy wśród dzieci quiz. Okazało się, że nasze dzieci świetnie sobie radzą z tym tematem i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Na stoisku ekologicznym przygotowanym przez piotrkowską bibliotekę można było zrobić samodzielnie laurkę dla mamy, a dla tych, którzy przynieśli co najmniej 5 zużytych baterii przygotowany był drobny upominek.
Podczas imprezy Policjanci z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim przeprowadzili akcję znakowania rowerów. W czasie naszego festynu odbywały się także gminne zawody jednostek OSP. Brały w nich udział drużyny z OSP Lubsin, OSP Rudzk Duży – Dębołęka i OSP Piotrków Kujawski. Zwyciężyła drużyna z Piotrkowa Kujawskiego.

 

Zwieńczeniem imprezy był występ zespołu KOSMOKWAKI.

 

Życzymy wszystkim dzieciom i mamom, żeby w ich życiu było jak najwięcej słońca i radości, a wszystkim dorosłym, żeby wzięli sobie do serca słowa jednego z przysłów estońskich „Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci”.

 

Naszą imprezę wsparli:

 • Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski – Sławomir Bogucki

 • Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim

 • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi

 • Firma PETROMAN z Lubrańca

 • Firma EKTRPOL z Dobrego

 • Przedszkole „Kujawiaczek” z Piotrkowa Kujawskiego

 • Sekcja KARATE z Piotrkowa Kujawskiego

 • Warsztaty Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi

 • pan Kamil Kawczyński

 • Policjanci z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim

 • Zespoły taneczne z BiOK.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ - przejdź