Ferie już za nami...

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim przygotowały dla dzieci szereg zajęć w czasie tegorocznych ferii zimowych. Odbyły się warsztaty taneczne, na których można było nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego oraz zajęcia językowe na wesoło. Były także warsztaty cyrkowe, na których dzieci poznały tajniki sztuki cyrkowej, takie jak podstawy iluzji, żonglowanie czy kręcenie talerzami.
Na warsztatach z robotyki dzieci samodzielnie tworzyły swoje konstrukcje robotów. Mnóstwo zabawy dostarczyły eksperymenty takie jak efekt „płonącej ręki”, „potwór z piany” z wykorzystaniem suchego lodu czy pisanie po mleku.
Wybraliśmy się także na seans filmowy do kina Helios w Koninie. Do świata magii też się wybraliśmy razem z czarodziejem Apollino i wróżką Iwoną. W czasie ferii tradycyjnie już gościliśmy w bibliotece uczestników zajęć feryjnych organizowanych przez Świetlicę Opiekuńczo – Wychowawczą z Piotrkowa Kujawskiego. W czasie tej wizyty dzieciaki musialy wykonać różne zadania, co dostarczyło wszystkim wielu uciech.

Wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego ferie szybko minęły i przyszedł czas na powrót do zajęć szkolnych.


Joanna Kołodziejska

Galeria: przejdź