W niedzielę 9 czerwca Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim, zorganizowały festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym pełnym słońca dniu, dzieci mogły korzystać z szeregu darmowych atrakcji jak dmuchane zjeżdżalnie, zamki czy baseny z kulkami. Każde dziecko mogło skosztować puszystej waty cukrowej i tradycyjnie już, grillowanej kiełbaski ufundowanej dla wszystkich dzieci przez Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pana Sławomira Boguckiego. Były tańce i zabawy z animatorami, malowanie buziek, loteria książkowa oraz konkurs wiedzy na temat postaci z bajek, w którym wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców wzbudziły samochody strażackie prezentowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Piotrkowa Kujawskiego.

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z grupy Słoneczka i Muchomorki, które swoim śpiewem i tańcem rozpoczęły program artystyczny, przyciągając jednocześnie liczną publiczność. Następnie można było posłuchać kilku utworów muzycznych w wykonaniu Julii Wiśniewskiej. Zaprezentowały się również grupy taneczne z sekcji działającej przy Bibliotece i Ośrodku Kultury.

Punktem kulminacyjnym tego pełnego wrażeń popołudnia , było pojawienie się na scenie Minionków, które porwały wszystkich do zabawy zarówno na scenie jak i poza nią. Były tańce, śpiewy i upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla:

Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Pana Sławomira Boguckiego;

Dyrekcji i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

Firmy BRUK BUD Mateusz Wiliński;

Firmy GRANT Grzegorz Pietrzak;

Sklep ANMA

Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowie Kujawskim.


Dziękujemy małym artystom z Przedszkola „Kujawiaczek” za wspaniały występ, oraz Julii Wiśniewskiej za piękny wokal.


Galeria zdjęć: przejdź

Tekst: Anna Kaleta-Chmielewska