W dniach od 13 lutego do 24 lutego – jak co roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim, na dzieci czekało wiele atrakcji.

 

 

Codziennie odbywały się zajęcia świetlicowe na których dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne, uczestniczyły w grach
i zabawach grupowych. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością tworząc papierowe stroje dla lalek oraz ogromne papierowe akwarium. W dniu 14 lutego dzieci wykonywały ozdobne kartki z okazji walentynek. Na scenie dzieci zaprezentowały również swój talent wokalny podczas zabawy karaoke „Mini lista przebojów” Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych tworząc fantazyjne kanapki, które następnie z wielką przyjemnością zostały skonsumowane przez uczestników.
Tradycją stało się organizowanie turniejów szachowych dla najmłodszych połączone z nauką.

 

Młodzi sportowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów w tenisie stołowym, który został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych.

Zostało zorganizowane również ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, a ponieważ zimowa aura dopisała dzieci chętnie brały udział w zabawach na śniegu.
Zostały zorganizowane wyjazdy do kina w Koninie oraz na pobliski basen w Radziejowie.
We wtorek 21 lutego odbyła się zabawa karnawałowa z konkursem na najciekawszy strój. Podczas zabawy zgodnie z kujawską tradycją na scenie pojawili się również przebierańcy z kozą. Liczna grupa dzieci wraz   z rodzicami zasiadła na widowni podczas przedstawienia Teatru Art Re z Krakowa pt. „Kopciuszek”.  

W ostatnim dniu ferii, uczestnicy otrzymali nagrody za wyróżnienia w poszczególnych konkursach i turniejach a także drobne upominki dla wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia w MGOKSiR.


Autokar na wyjazdy do kina oraz na basen sponsorowała firma INTERBUS ze Świątnik.