III Piknik Seniora w Piotrkowie Kujawskim za nami...

W dniu 12 lipca 2019 roku na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Kujawskim spotkali się po raz trzeci seniorzy na Pikniku Seniorów zorganizowanym przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury przy współudziale Klubu Seniora „Złota Jesień” z Piotrkowa Kujawskiego. Organizatorzy przewidzieli bogaty program. Wystąpił Zespół „Piotrkowianie”. (Grupa czynnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez BiOK. Cyklicznie bierze udział w Spotkaniach z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku, oraz w przeglądach i konkursach. Skład zespołu liczy około 15 osób w tym kapela z bogatym instrumentarium takim jak: skrzypce, akordeony, kontrabas, klarnet, instrumenty perkusyjne.)


Wystąpili członkowie zespołu : Irena Bigaj, Teresa Szeląg, Barbara Rewers, Alina Wozniak, Anna Sobieraj, Halina Krygier, Józef Rewers, Edward Wiliński, Stanisław Kornacki - klarnet, Arkadiusz Jaroński -akordeon, Juliusz Rosiński-bębenek, Przemysław Wawrzyniak – akordeon (Kierownik Zespołu).

Była muzyka na żywo, poczęstunek, konkursy , zabawy. Każdy coś znalazł coś dla siebie. Na pewno była to kolejna udana impreza integrująca środowiska senioralne, a przybyli przedstawiciele klubów seniora z gmin: Bytoń, Dobre, Radziejów, Chełmce, Kleczew, Skulsk, Wierzbinek, Sompolno.

Dodatkową atrakcją tego pikniku był w nimi udział uczestników kultowego programu „Sanatorium Miłości” kręconego w sanatorium w Ustroniu a osoby tak jak i w programie także na pikniku szukały przyjaźni a może i coś więcej. Byli min.: Janina Busk ,Walentyna Kozioł, Joanna Tunney, Wiesława Kwiatek, Marek Jarosz. Stworzyli swoją bezpośredniością klimat, który pokazuje jak mogą żyć seniorzy, że życiu trzeba rzucać wyzwanie, nie trzeba czekać, aż życie się dokończy. Swoją formą, aktywnością, uśmiechem, spontanicznością zaraziły uczestników pikniku. Pokazali jak z klasą można być eleganckim. Szczególnie pani Nina, pokazała niesamowita charyzmę nie tylko w serialu ale i na naszym pikniku seniora.
Tekst: Karol Szmagalski

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Pikniku Seniora a w szczególności: Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawskim oraz pracownikom, Klubowi Seniora Złota Jesień, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Skulsku.

GALERIA ZDJĘĆ: przejdź