Już po raz XXV obchodziliśmy święto naszego miasta. Tegoroczne Dni Piotrkowa Kujawskiego, odbyły się 28 lipca na Stadionie Miejskim w Piotrkowie Kujawskim. Na mieszkańców oraz gości, czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, oraz Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim...

Imprezę rozpoczęły sportowe zmagania drużyn piłki nożnej, pomiędzy Samorządowcami a Sołectwami. Zawodnicy wyszli na murawę pod eskortą młodych piłkarzy.

Uroczyste powitanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Sławomira Boguckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Włodarskiego oraz p.o. Dyrektora Biblioteki i Ośrodka Kultury Przemysława Wawrzyniaka - rozpoczęło część artystyczną XXV Dni Piotrkowa Kujawskiego.

Swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi – Tomasz Okoński, Agnieszka Janaszak i Robert Wrzesiński. Kilka utworów zaśpiewała również nasza młoda wokalistka Julia Wiśniewska, oraz uroczy duet Szymona i Bartka Błaszczyków, którzy po raz pierwszy zaprezentowali się na dużej scenie. Na kujawską nutę zagrał i zaśpiewał zespół folklorystyczny „Piotrkowianie”. Program artystyczny uświetnił występ Orkiestry Dętej, która wykonała takie twory jak: Diana, Jambalaya, Serduszko Puka, Och Carol, Orkiestry Dęte, Blue Night.

  
Poza sceną, swoją tężyznę fizyczną prezentowali uczestnicy Piotrkowskiego Strongmana, najlepszym okazał się Pan Paweł Walczak, który w nagrodę otrzymał rower górski o wartości tysiąca złotych.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu „Kolorowe Gitary”, który przeniósł publiczność w klimat lat świetności zespołu Czerwone Gitary.

Głównym punktem programu był koncert Gwiazdy Wieczoru -  Varius Manx & Kasią Stankiewicz. Artyści zgromadzili ogromną publiczność przed sceną. Mogliśmy usłyszeć największe hity zespołu takie jak: Orła cień, Zanim zrozumiesz, Kot bez ogona oraz wiele innych utworów.  Nie zabrakło oczywiście bisów od piotrkowskiej publiczności. Oprawę muzycną zabawy tanecznej zapewnił zespół BRAVI.

 

Poza ciekawym programem artystycznym, można było skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, stoisk handlowych oraz wesołego miasteczka. Swoje produkty promowały miejscowe firmy: Proszkownia Mleka LACPOL oraz Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim.

Gościliśmy już po raz kolejny, Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Można było również spróbować specjałów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Niewielki przekrój swojej twórczości, w postaci obrazów oraz tomików wierszy zaprezentowała nasza rodzima artystka , Pani Aleksandra Sas Wisłocka. Swoje prace plastyczne pokazali również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim. Nie zabrakło dobrej książki, które można było zdobyć biorąc udział w quizie „Czy jesteś molem książkowym” przygotowanym przez panie z Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Przy stoisku Książki Marzeń prowadzona była loteria książkowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wiele osób okazało swoją wrażliwość, biorąc udział w loterii Komitetu Społecznego „Serce dla małego bezdomniaka”, z której cały dochód przeznaczony jest na pomoc bezdomnym zwierzakom.

Podczas imprezy, tradycyjnie już, został przeprowadzony konkurs o tematyce antyalkoholowej, w którym wzięło udział aż dwanaścioro dzieci, zarówno dziewcząt jak i chłopców w wieku szkolnym. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na pytania konkursowe. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Firmę EKONSTAL z Piotrkowa Kujawskiego.

Dziękujemy sponsorom XXV Dni Piotrkowa Kujawskiego:

- Firmie VORTEX ENERGY POLSKA Sp. z o.o.

- Firmie EKONSTAL Piotrków Kujawski

- Pizzerii Buon Appetito Piotrków Kujawski

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla:

- Burmistrza Miasta i Gminy Sławomira Boguckiego;

- Pracowników Urzędu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski

- KPP Radziejów oraz Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim

- Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Piotrków Kujawski

- Sołtysów z gminy Piotrków Kujawskiego

- MLKS Zjednoczeni Piotrków Kujawski

- Pana Jarosława Wesołowskiego

 

 

GALERIA ZDJĘĆ: przejdź