Jak co roku Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci. Trwały one od 5 do 9 sierpnia. Nasz wspólny tydzień rozpoczął się warsztatami mydlarskimi. Dzieci nie tylko własnoręcznie mogły wykonać mydełka, ale również dowiedzieć się ciekawych informacji na temat historii powstania mydła. Wtorkowym rankiem wszyscy uczestnicy udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie mogli zwiedzać wystawy naukowe, brać udział w różnych doświadczenia oraz w warsztatach „Co każdy artysta powinien wiedzieć”. Dzieci zdobyły wiedzę na temat różnych nurtów malarskich oraz miały możliwość własnoręcznie wykonać swoje małe dzieła sztuki.
Kolejny dzień to wakacyjna przygoda z językami. Nasi podopieczni zarówno szkolili swoje umiejętności z język angielski jak i również poznawali podstawowe wyrazy i zwroty w innych językach. Środa to także dzień spotkania z podróżnikiem. Pan Radosław Kożuszek przeniósł dzieci w świat Azji południowo-wschodniej, a dokładnie Wietnamu i Kambodży. Wszyscy uczestnicy mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących roślinności i zwierząt jakie żyją w tym rejonie świata, oraz przymierzyć tradycyjny strój Azjatycki.
Czwartek to kolejna wyjazdowa wycieczka, tym razem odwiedziliśmy ZOO Safari Borysew, gdzie dzieci podziwiały blisko 90 gatunków zwierząt aż z 5 kontynentów, w tym bardzo rzadki gatunek białego tygrysa bengalskiego oraz białego lwa. Ostatni dzień naszych zajęć odbył się w Ośrodku Terapeutyczno-Wypocznynkowy „Ranczo u Lucy”. Jazda konna, gry terenowe czy zjedzenie pysznej kiełbaski z ogniska, tego wszystkiego mogły spróbować dzieci w „Przygodzie w stylu western” .
Wspaniały tydzień pełen wrażeń, dziękujemy wszystkim dzieciom i do zobaczenia w przyszłym roku.

tekst: Karolina Mańkowska


GALERIA ZDJĘĆ: 
przejdź