W Polsce co godzinę jedna osoba dowiaduje się, że jest chora na białaczkę (nowotwór dotyczący patologii w układzie krwiotwórczym). Dla ogromnej liczby tych chorych jedną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Zatrważającą grupę chorych stanowią dzieci. Nie pozostając obojętnym na los potrzebujących pomocy i wsparcia osób Komitet Społeczny ”Dobro Wraca” w Piotrkowie Kujawskim podjął decyzję o organizacji Koncertu Charytatywnego. Odbył się on w dniu 20 października 2019r. W piotrkowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy współudziale Fundacji DKMS, Fundacji Kawałek Nieba oraz Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Głównym celem imprezy było przeprowadzenie rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz zebranie środków na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Wolontariuszki z ramienia Fundacji DKMS zarejestrowały aż 32 Dawców, co jest wynikiem wysoce satysfakcjonującym - składamy serdeczne podziękowania wszystkim odważnym Dawcom o wielkich sercach. Być może w grupie tej znajduje się osoba, która uratuje życie swojego bliźniaka genetycznego. Grupa dziesięciu wolontariuszy, złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim oraz pięcioletniej dziewczynki z Bydgoszczy zebrała do puszek łącznie 3.750,00zł, które zasiliły konto Fundacji Kawałek Nieba. Biorąc pod uwagę frekwencję przybyłych na imprezę gości suma ta jest zdecydowanie imponująca.

Pierwszym punktem programu były charytatywne mecze piłki siatkowej, w których udział wzięły następujące drużyny: „Kujawiak” Piotrków Kujawski, „Kolebki” Ślesin, „AZS” Dąbrowa Biskupia oraz „Olimpia” Nowa Wieś. W takiej samej kolejności drużyny te zajęły kolejno miejsce 1, 2, 3 i 4.

Oficjalną część imprezy rozpoczął o godzinie 16.00 Przemysław Wawrzyniak, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie wraz z prowadzącą Wandą Wiatrowską – wieloletnią przyjaciółką Ośrodka Kultury. Pani Wanda omówiła cel imprezy oraz w skrócie przedstawiła jej harmonogram. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Samorządowego „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim. „Pszczółki” i „Jagódki” w kolorowych strojach. Jak zwykle zachwyciły wszystkich zgromadzonych na hali swoim tanecznym pokazem. Następnie dzieci przyłączyły się do zabawy z Sylwią Kazubowską z Agencji Animacji AKUKU i jej kolegą Minionkiem. Pozostając w roztańczonym nastroju uczestnicy imprezy zatańczyli wspólnie zumbę z instruktorką tańca Karoliną Bladowską. Organizatorzy imprezy przygotowali także coś dla panów. Chętni mogli zmierzyć się w zawodach typu Strongman prowadzonych przez Pawła Walczaka. Puchar za pierwsze miejsce odebrał Artur Poturalski, drugie miejsce zajął Wojciech Kubiak, natomiast trzecie – Wiktor Michalak. Dalszą częścią programu był koncert zespołu Infected, grającego przede wszystkim muzykę rockowo-bluesową z domieszką funky. Zespół wykonał między innymi swoje autorskie utwory: „Coś fajnego”, „Płyń”, „Perła” oraz „Nie poddam się” czym zachwycił publiczność. Ostatnim elementem programu był wokalno-muzyczny występ Dawida Kartaszewicza z zespołem, który do swojego występu zapraszał gości oraz wolontariuszy.

W trakcie imprezy, w przerwach między poszczególnymi punktami programu Wanda Wiatrowska prowadziła licytację, na rzecz której przekazano między innymi: voucher na sylwester dla dwojga w restauracji „Arkadia” w Radziejowie, tort w kształcie puzzla – symbol Fundacji DKMS, vouchery na marmurowy grys, vouchery do pizzerii Buon Appetito, a także vouchery na usługi kosmetyczne Karoliny Cywińskiej i fotograficzne Darii Dębowskiej. Podczas licytacji można było również zdobyć plakaty z oryginalnym autografem Kamila Stocha.

Poza licytacją środki finansowe na rzecz Fundacji Kawałek Nieba gromadzone były poprzez świadczone podczas imprezy usługi kosmetyczne i fryzjerskie, możliwość dokonania pomiaru ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, a także – ku uciesze smakoszy – poprzez zakup za symboliczną kwotę pysznych ciast, wędlin, wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pasztetu oraz żurku. Wszystkie spożywcze i usługowe stoiska mogły zostać uruchomione dzięki kołom gospodyń wiejskich z terenu powiatu radziejowskiego, osobom prywatnym oraz lokalnym firmom.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z loterią fantową – żaden zakupiony los nie był pusty a zgromadzone dzięki ofiarności dobrych ludzi przedmioty rozeszły się w okamgnieniu.

GALERIA ZDJĘĆ: przejdź

Składamy najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację imprezy osób, a w szczególności:

Burmistrz MiG Piotrków Kujawski Sławomir Bogucki

Pracownicy Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim

Pracownicy Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim

Męski Punkt Widzenia” Joanna Bruździńska

Nina Linowiecka

Pizzeria Buon Appetito

Agencja Animacji AKUKU Sylwia Kazubowska

Gabinet Kosmetyczny POMALOWANE Karolina Cywińska

Daria Dębowska Photography

Artur Kołacki Eciggars Sp. z o.o. Kujawy

Koło Gospodyń Wiejskich Morzyce

Patrycja Maciejewska

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Piotrków Kujawski

Sala Biesiadna „Gościniec” Robert Gralak

Sala Biesiadna OAZA Beata Graczyk

PPH GRANT Grzegorz Pietrzak

Barbara Paracka

Dorota i Justyna Binieckie

Studio Urody Aleksandra Kubiak

Zespół Infected

Paweł Walczak

Jolanta Młodecka – Gazeta Pomorska

Radio PIK

dr Radosław Kożuszek

Klub Seniora „Złota Jesień”

Mariusz Stołowski

Justyna Rogowiec – Fundacja DKMS

Sonia Kołacka

Wanda Wiatrowska

Przedszkole Samorządowe „Kujawiaczek”

Anna Borczyńska

Dawid Kartaszewicz

Ewa Ryszewska

GAW-BRUK Łukasz Gawroński

Gorące podziękowania należy złożyć wolontariuszom, którzy poza zbieraniem pieniędzy do puszek wystąpili również z Dawidem Kartaszewiczem na scenie i wspólnie wykonali wesoły utwór „Pszczółka Maja” oraz wzruszający „Purple Rain”:

Biniecka Kornelia

Cywińska Nadia

Fer Mateusz

Haziak Oliwia

Karczewska Amelia

Kołacka Nikola

Młodziankiewicz Marta

Morawski Wiktor

Śrubas Gabriela

Wilińska Zuzanna

Mamy nadzieję, iż charytatywne koncerty wejdą na stałe do programu kulturalnego życia mieszkańców miasta i gminy Piotrków Kujawski ponieważ warto pomagać a dobro wraca.

Tekst: Marta Paracka
Fot. Sonia Kołacka