11 listopada to symboliczna data, Święto Odzykania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. "Dziś, my - spadkobiercy idei i marzeń kilku pokoleń Polaków o niepodległej Ojczyźnie, wdzięczni naszym przodkom za zwycięstwo w walce z zaborcą, zapewniamy, iż ofiara z krwi przelana na drodze do niepodległości nigdy nie zostanie zapomniana" - tymi słowami przywitał gości p.o. Dyrektora Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim Przemysław Wawrzyniak podczas Koncertu "Od nocy do nocy", który odbył się 10 listopada w sali remizy OSP.

Pierwszym punktem progamu było rozstrzygnięcie Konkursu na "Kotylion w barwach narodowych", w którym wizęło udział ponad 130 przepięknych prac, a laureaci zostali nagrodzeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomira Boguckiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Arkadiusza Włodarskiego nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.
 

Po konkursie przyszedł czas na ucztę muzyczną w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz, w koncercie musicalowo-filmowym "Od nocy do nocy". Piotrkowska publiczność mogła usłyszeć niezapomniane utwory z musicali polskich i światowych filmów. Recital Joanny Aleksandrowicz to wydarzenie dopracowane w najmniejszych szczegółach. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja.
 

11 listopada - obchody tego najważniejszego dla nas święta patriotycznego rozpoczęło uroczyste wręczenie odznaczeń i medali strażackich, które miało miejsce na placu przy OSP. Zgromadzeni uczestnicy, poczty sztandarowe, delegacje zakładów pracy i instytucji, druhowie strażacy, Orkiestra Dęta oraz mieszkańcy udali się na skwer przy ul. 1 Maja, gdzie przy tablicy upamiętniającej wizytę Prezydena RP Ignacego Mościckiego, Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Proboszczem Parafii w Piotrkowie Kujawskim złożyli wiązanki kwiatów. 
Następnie wszyscy przy akompaniamencie piotrkowskiej orkiestry przemaszerowali pod obelisk "Ku czci pomordowanych ofiar 1939-1945", gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów przez delegacje uczestniczące w uroczystościach.

Zwięczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości była Msza Św. w Intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ks. Proboszcz Krzysztof Gąsiorowski.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w tak ważnej dla nas Polaków uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ:

Koncert "Od nocy do nocy"

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada