Już po raz kolejny w Piotrkowie Kujawskim zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 28 Finał rozpoczęły zmagania dzikich drużyn dzieci z klas IV-VI i VII-VIII. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o zdobycie najwyższego miejsca na podium w konkurencjach takich jak: bieg z przekładaniem szarfy, bieg ze skakanką, bieg z woreczkiem gimnastycznym na głowie, toczenie piłki lekarskiej oraz wielu innych. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła drużyna pod nazwą "Dziewczyny Górą", II miejsce zajęli "Byki" a III miejsce drużyna "Cebula". Natomiast w kategorii klas starszych I miejsce zdobyła drużyna "Kluski", a tuż za nią II miejsce wywalczyła drużyna "Truskawki". Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i gadżety.  W tym samym czasie trwał Turniej Szachowy. Zwyciężył Jerzy Drzewiecki.

W ciągu całego dnia 45 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek, a gdy tracili siły mogli nabrać je w "Przystanku Biblioteka", gdzie czekały na nich pyszne kanapki oraz gorąca herbata.
O godz. 17.00 rozpoczęła się część artystyczna 28 Finału WOŚP. Imprezę otworzyli: p.o. Dyrektora BiOK Przemysław Wawrzyniak oraz wieloletnia prowadząca Pani Wanda Wiatrowska.  O godz. 17.15 zaprezentowały się grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego "Kujawiaczek". Po występie przedszkolaków Pani Wanda Wiatrowska oraz Pan Krystian Betliński zaprosili wszystkich do "licytacji" gadżetów WOŚP oraz podarunków od lokalnych firm, m.in. dwa torty od Cukierni A.S. Wiśniewscy. Przy stoisku biblioteki trwała loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Podczas tegorocznego Finału WOŚP, po raz pierwszy możliwe było zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca szpiku w ogólnoświatowej bazie DKMS. Wolontariuszki Sonia Kołacka i Karolina Cywińska z ramienia Fundacji DKMS zarejestrowały 17 osób, co zdaniem koordynatora Dnia Dawcy Szpiku jest satysfakcjonującym wynikiem.
Po licytacjach przed sceną zaprezentowały sie trzy grupy taneczne działające przy BiOK. Od godz. 18.00 scena należała do młodych wokalistów i wokalistek ze Szkoły Podstawoweej w Piotrkowie Kujawskim. Swoje telanty wokalne zaprezentowali: Szymon i Bartek Błaszczyk, Maja Marciszewska, Roksana Roszkowska oraz Amelia Karczewska. Uczestnicy WTZ w Nowej Wsi, Robert Wrzesiński oraz Tomasz Okoński zaśpiewali największe hity muzyki tanecznej.
O godz.19.25. na scenie pojawiła się nasza piotrkowska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Stanisława Kornackiego. Tuż przed końcem 28 Finału WOŚP Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Bogucki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Włodarski złożyli życzenia noworoczne dla mieszkańców. O godz. 20.00 tradycyjnie wysłaliśmy "Światełko do nieba".

Deklarowana kwota zebrana  w tym roku: 16.294.63 zł

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim wolontariuszom oraz mieszkańcom miasta i gminy Piotrków Kujawski za wsparcie 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególne podziękowania składamy:
- Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Panu Sławomirowi Boguckiemu
- Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Panu Arkadiuszowi Włodarskiemu
- Pani Wandzie Wiatrowskiej
- Panu Stanisławowi Kwiatkowskiemu
- Pani Annie Pilarskiej
- Panu Tomaszowi Szadkowskiemu
- Pani Joannie Zaradzkiej
- Pani Żanecie Benedykcińskiej
- Pani Joannie Lewandowskiej-Kołodziejskiej
- Pani Magdalenie Deruckiej
- Panu Jackowi Jagiełło
- Panu Krzysztofowi Nejmanowi
- Panu Krystianowi Betlińskiemu
- Pani Annie Borczyńskiej
- Panu Łukaszowi Deręgowskiemu
- Panu Robertowi Gralakowi
- Pani Karolinie Cywińskiej
- Druhom OSP Piotrków Kujawski
- Cukierni AS Wiśniewscy
- Beacie i Sławomirowi Graczyk, Pizzeria OAZA
- Policjantom Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim
- Przedszkolu Samorządowemu "Kujawiaczek"
- Publicznej Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim
- Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce
- Publicznej Szkole Podstawowej w Byczu
- Warsztatom Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi
- Szkole Branżowej I Stopnia
- pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim
- pracownikom Biblioteki i Ośrodka Kultury w Piotrkowie Kujawskim
 
GALERIA ZDJĘĆ: przejdź

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Piotrkowie Kujawskim