Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej z dn. 13 czerwca 2019

rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II 

 
18 maja obchodzimy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. 
 
" Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy i praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszego z ojców niepodległości Polski. 
 
Święty Jan Paweł II mówił, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. 
Mówił : Rodzina to najważniejszy skarb narodu, gdyż jest szkołą cnót społecznych , stanowiących o życiu i postępie społecznym.
 
Uchwałą Sejm Rzeczypospolitej Polski wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas otwartości i wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich, na których oparta jest Polska i Europa. " 
 
" Karol Józef Wojtyła 
urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Matka Emilia i ojciec Karol Józef Wojtyła. Przez przyjaciół był nazywany Lolek. Lubił się uczyć, zwłaszcza języka polskiego i wierszy, które deklamował na pamięć. Przed lekcjami wstępował do kościoła. Lubił Roraty i oczekiwanie na Boże Narodzenie. 
Z rodzicami i bratem często wędrował po górach. Dzięki temu właśnie pokochał je i Górali. 
 
W 1939 roku zmarła matka, a trzy lata później brat. Karol pozostał tylko z ojcem. W 1938 roku wraz z ojcem przenosi się do Krakowa do krewnych. Zaczął studiować język polski na Uniwersytecie Jagiellońskim. Radość ze studiów nie trwała długo, wybuchła wojna. 
Karol Wojtyła podejmował się ciężkich prac i samodzielnie kontynułował naukę. Po długiej chorobie w 1941 roku umiera ojciec, a rok później Karol wstępuje do Krakowskiego Seminarium Duchownego. Przyjmuje święcenie kapłańskie, święcenie biskupie, następnie arcybiskupie, a w 1967 zostaje mianowany kardynałem.
 
16 PAŹDZIERNIKA 1978 KAROL WOJTYŁA ZOSTAJE WYBRANY NA PAPIEŻA I PRZYJMUJE IMIĘ JAN PAWEŁ II.
 
Ulubionymi sportami papieża były: 
piłka nożna, narty, wędrówki po górach  i spędzanie wakacji na kajakach. 
Ulubioną modlitwą był Różaniec.
 
Jan Paweł II podczas swojego  Pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki po całym świecie ... w tym osiem do Polski i 145 pielgrzymki na terenie Włoch.
 
2 kwietnia 2005 roku Jan Paweł II umiera, ale w naszych sercach pozostanie na zawsze." 

Zapraszamy do naszej Niezwykłej Galerii, gdzie dzisiaj mamy rysunki i kwiaty dla naszego Ojca Świętego

 
Monika Kardacz, Arkadiusz Szczurowski