24 lipca na Stadionie Miejskim obył sie po raz pierwszy na terenie gminy Pioktrów Kujawski piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza została zorganizowana przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dobrem oraz przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim. Patronatem pikniku był Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Bogucki.
Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych przy wspólnej zabawie. Imprezę otworzył Dyrektor BiOK Pan Przemysław Wawrzniak wraz z Przewodniczącą Panią Marią Kalwasińską. Po przywitaniu gościu, wręczeniu upominków od zaprosznych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Sławomira Boguckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim Arkadiusza Włodarskiego, Starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka, Przewodniczącej Rady Powiatu Radziejowskiego Sylwii Kubiak, Radnej Powiatu Radziejowskiego Alicjii Wójcik, uczestnicy mogli wysłuchać występu zespołu folklorystycznego Piotrkowianie, który wykonał tradycyjne piosenki kujawski i biesiadne. Następnym punktem programu był mini koncert uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi - Roberta Wrzesińkiego oraz Agnieszki Janaszak. Po częsci artystcznej Dyrektor BiOK zaprosił wszystkich na współny obiad, zaraz po którym zespoł Pana Romka zacząl wspólną zabawę na parkiecie do późnych godzin wieczornych.

Dziękujamy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy. Mamy nadzieję, że ten piknik wejdzie na stałę do naszego kalendarza imprez.


GALERIA ZDJĘĆ: przejdź