j
Noc Bibliotek to akcja ogólnopolska. W tym roku świętowaliśmy VI edycję pod hasłem " Klimat na czytanie". 1033! Bibliotek wzięło udział w tegorocznej akcji. W naszej Bibliotece Noc Bibliotek 2020 odbyła się 12 października.

Zaczęła się od Grania na ekranie podczas którego przedstawilśmy dzieciom teatrzyk  pt. "Rozrzutny wróbel Jana Brzechwy". Główny morał tego wiersza to - byśmy oszczędzali bo " kto oszczędza, temu nie grozi nędza ". Następne spotkanie to Życie nocnych zwierząt.Tu Pan Radosław Kożuszek przedstawił w formie fotorelacji zwierzęta żyjące nocą wraz z odgłosami jakie wydają. Było to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie. Dzieci poznały również Książkowe (Nie) Straszne Potwory. Dowiedzialy się gdzie mieszkają, czy należy ich się bać, jak się nazywają i co one myślą o nas. Podczas Wierszowanej Ortografii nasi mali Goście poznali lub przypomniały sobie o zasadach pisowni i przystąpiły do Dyktanda "Czym żywi się jeż". Na zakonczenie Nocy Bibliotek na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.
   
Dziękujemy przybyłym Dzieciom, że tak ochoczo braly udział w naszej zabawie. Dziękujemy Panu Radkowi za tak ciekawą prelekcję i Wszystkim tym, którzy wzieli udział, by ta Noc Bibliotek mogła się odbyć.
Monika Kardacz