Biblioteka i Ośrodek Kultury w Piotrkowie Kujawskim zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat do do udziału w bezpłatnych szkoleniach pt. „Dziennikarstwo Online”, organizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Sieć na kulturę”.

Szkolenie będzie realizowane przez pracowników BiOK. Cykl zajęć odbywających się za pośrednictwem platformy Microsoft Team. Podczas spotkań szkoleniowych, będzie okazja nabyć nowe umiejętności związane z dziennikarstwem online. Podczas szkolenia omówione zostaną kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowanie i moderowanie treści informacyjnych w Internecie. Uczestnicy szkolenia dowidzą się, jak nie dać się podejść fake newsom; poznają metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Podczas szkolenia umówienie zostaną także tradycyjne formy: tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Uczestnicy zdobędą wiedzę jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz jak moderować dyskusję w komentarzach i na forum. Poznają też tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

Na zgłoszenia osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach czekamy do piątku 21 maja 2021 r. pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przewidujemy dwie grupy zajęciowe – spotkania w godzinach popołudniowych, obowiązuje limit miejsc.

Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać telefonicznie: (54) 265 41 27 wew. 21

Chcesz zobaczyć gdzie jeszcze odbywają się zajęcia, zajrzyj na stronę projektu: www.siecnakulture.pl

 
Projekt „Sieć na kulturę” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).